DACHY ORAZ NADSTAWKI NAD DRZWI / RAMKI OKIENNE Z TKANINY DO SAMOCHODÓW MERCEDES UNIMOG KABRIO

HandMadeDS_Unimog.jpg
  • Facebook

Jedną z cech charakterystycznych wyróżniających naszą firmę HMDS, jest kreatywne podejście do szycia. Dzięki Panu Romanowi nasza firma rozszerzyła swoją ofertę o dachy z tkaniny, zakładane są one na szoferkę samochodów ciężarowych Mercedes Unimog kabrio. Do produkcji dachów oraz nadstawek nad drzwi używamy tkaniny takiej jak oryginał z naniesioną powłoką przeciwgnilną i wodoodporną. W kolorach: khaki oraz czarnym, używamy także skórzanych pasków.

Trochę historii: Unimog (skrót od „Universal-Motor-Gerät”, z niem. „Pojazd Uniwersalny”) – marka nośników narzędzi specjalistycznych oraz pojazdów transportowo-roboczych dla bardzo trudnych warunków terenowych, czyli średnich samochodów ciężarowych z napędem na wszystkie koła, zdolnych do poruszania się w terenie, wykorzystywanych przez specjalistyczne służby i w wojsku.

Samochód wykorzystywany jest dla różnych celów: służy w rolnictwie, leśnictwie, służbach komunalnych (m.in. przy odśnieżaniu), systemach transportu szynowego (min. do napraw sieci trakcyjnej, holowania/spychania pojazdów szynowych, odśnieżania torowisk), straży pożarnej, w wojsku (m.in. jako karetka wojskowa) itd., a także w ciężkich pracach transportowych w trudnym terenie.

Stare modele, w których występują wersje kabrio i serie:

  • Unimog 401,

  • Unimog 404,

  • Unimog 406,

  • Unimog 411,

  • Unimog 416,

  • Unimog 421,

Mercedes Unimog 404

Mercedes Unimog 404 był produkowany w latach 1955 - 1980. 

Dach oraz nadstawki w drzwiach z tkaniny zostały wykonane w naszej pracowni. Oferujemy dachy w dwóch kolorach tkanin: czarnym oraz khaki, takiej samej jak oryginał z naniesioną powłoką przeciwgnilną i wodoodporną. Szyjemy je także z tkanin, które są używane do produkcji dachów kabrio. Oprócz wersji odwzorowanej na oryginale, w naszej pracowni opracowaliśmy zmodyfikowaną wersję. Dzięki modyfikacji technologicznej możemy zaoferować dach niczym nie odbiegający od oryginału w atrakcyjnej cenie.

Ramki okienne do Mercedes Unimog 404

Wykonujemy także renowacje ramek okiennych w drzwiach do Mercedesa Unimoga 404. W ofercie posiadamy dwa kolory tkanin: czarnym oraz khaki, takiej samej jak oryginał z naniesioną powłoką przeciwgnilną i wodoodporną. Szyjemy je także z tkanin, które są używane do produkcji dachów kabrio

Zajmujemy kompleksowym odnowieniem ramek okiennych.

Cena 900 PLN dotyczy odrestaurowania ramek okiennych czyli: nowej tkaniny zewnętrznej, wewnętrznej pcv, polipropylenu, nowych śrub nierdzewnych i usługi. Nie dotyczy ona renowacji części metalowych. Na życzenia klienta możemy także zająć się ich wypiaskowaniem i pomalowaniem, w kwestii wyceny tych czynności prosimy o kontakt.